Elithya GroupElithya GroupElithya Group
0850 495 51 44
Muğla

Antalya Trafik Kazası Bilirkişi – 0501 329 18 25

Antalya Trafik Kazası Bilirkişi

Antalya Trafik Kazası Bilirkişi – Bilgi Al 0850 495 51 44

Antalya Trafik Kazası Bilirkişi sorunu yaşayan kazazedeler için Elithya Group Yönetim Danışmanlık firması olarak sizlere Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Demre, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Serik, Muratpaşa, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Kepez ve Antalya’nın heryerinde danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

Profesyonel Yönetimi ve Danışman Kadrosuyla Çağdaş Sigorta Güvenliğini Bir Adım İleriye Taşıyan Elithya Group, sigorta kapsamında oluşan zararlar giderilinceye kadar sizlere destek olmaya devam edecektir.

Elithya Group işlemlerini yürütürken tamamen profesyonel Yönetimi ve Danışmanlık kadrosundan yararlanmakta ve hasar tasfiyesi işlemlerinde bilinen ve uygulanan süreçleri en aza indirerek kısa sürede sorunlarınızı çözüme ulaştırmayı hedeflemektedir.

Tecrübelerimizi kullanarak haklarınızı almanızda profesyonel destek sunuyoruz.

Bilirkişi uzman departman kadromuz tarafından, kusur dağılımının niteliğinin değerlendirilmesi incelikle yapılan analiz çalışması doğrultusunda oluşturulan raporların sunulmasıdır.

Trafik kazaları sıradan kazalar gibi değildir. İncelemesi ve analiz edilmesi uzmanlık isteyen bir olaydır. Her kaza birbirinden farklıdır. İçerisi ayrı ayrı değerlendirilmelidir. Öyle ki, sadece kazaya karışan taraflardan olan araç sürücüleri, yolcuları, yayalar ve tanıklar ile sınırlı değildir. Araçlardan düşen herhangi bir parça o kazanın analiz edilmesini sağlayabilmektedir. O parça aracın kimliği olabilir (Örneğin; sadece o araca özel ayna, tampon, cam, şekil v.b.).

Antalya Trafik Kazası Bilirkişi Sorunlarınızın Çözümü

Şirketimiz bünyesinde hizmet veren trafik kazası uzmanı tarafından geçirmiş olduğunuz trafik kazası ile ilgili tanzim edilen kaza kayıtları incelenerek kazadaki kusur durumunuz değerlendirilmektedir. Trafik kazası sonucu tanzim edilen kaza tespit tutanaklarında belirtilen kusur değerlendirilmesi nihai karar değildir. Kaza tespit tutanağının hatalı tanzim edilmesi veya kaza ile ilgili sonradan elde edilen delillere göre kaza tespit tutanağındaki kusur durumunun değişip değişmeyeceği konusunda değerlendirme ve analiz yapılmaktadır.

Antalya Trafik Kazası Danışmanlık
Antalya Trafik Kazası Danışmanlık

İşte, trafik kaza analizcisi her durumu bir bütün olarak göz önüne alaraktan değerlendirme yapmalı, kural ihlali yapan sürücüyü/sürücüleri/yayaları ortaya çıkarmalı ve olayı çözümler. Antalya Trafik Kazası

Bedeni hasar durumu, kaza içinde bulunan bireylerde ortaya çıkan sakatlanma, yaralanma ve ölümleri belirtmektedir. Muhtemel bir kaza olması halinde bu durumlarla karşı karşıya gelindiği zaman bireyler tarafından yapılması gereken birçok hareket bulunur. Tazminat karşılığının alınabilmesi bu hakkı içerir.

Trafik sigortası poliçesinde yer alan ruhsatlı araç herhangi bir kazaya karıştığında, sürücünün kusurlu olması halinde, karşı tarafta oluşan maddi ve bedeni hasarlar, Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen limitlere göre sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Trafik Kazası Sonucunda Bedeni Hasar Varsa Ne Yapmalı?

Trafik kazalarında kazaya karışan taraflar, kaza tespit tutanağı doldurmak durumundadır. Kazanın bedeni bir hasara sebebiyet vermesi durumunda da kaza tespit tutanağı doldurma gerekliliği vardır. Kaza tespit tutanağı hem hasarın tespiti hem de tazminatın ödenmesi için en önemli evraklardan biridir. Tutanakta kaza ile ilgili tüm detaylara yazılı ve görsel bir şekilde yer verilmelidir. Ardından kaza tespit tutanağı ve gerekli evraklarla birlikte bedeni hasar ihbarı yapılmalıdır.

Trafik Kazası Sonrası Bedeni Hasar İhbarı Nasıl Alınır?

Zorunlu trafik sigortası bedeni hasar ihbarı yapabilmek için öncelikle gerekli evrakların tamamını eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız. Çoğu sigorta şirketi, evrakların kendi adreslerine gönderilmesini talep ederler. Evrakları teslim etmeniz gereken adresi, sigortayı yaptırdığınız acenteden, sigorta şirketinin müşteri hizmetlerinden ya da internet sitesinden öğrenebilirsiniz. Zorunlu trafik sigortası bedeni hasar ihbar süresi, genellikle 5 ile 10 gün arasında bir süre ile sınırlandırılır.

İhbar Başvuru Sürecinde Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

İhbar başvurusu yaparken, hasar ihbar süresi dolmadan önce sigorta şirketine ibraz etmeniz gereken bazı belgeler vardır. Bu belgelerin bir kısmını kendiniz temin edebileceğiniz gibi bir kısmının da bedeni hasar ile ilgilenen sağlık kuruluşu tarafından hazırlanması gerekir. Yaralanma, sakatlık, maluliyet ve vefat gibi durumların her biri için farklı belgeler talep edilebilir. Antalya Trafik Kazası Bilirkişi Adli belge, bir olayın kanıtlanmasında veya bir hak doğması ve bunun araştırılmasında kullanılan her türlü evrak, not, mektup gibi belgeleri kapsayan bir olgudur. Bilgili ve tecrübeli uzmanlardan bireysel olarak ya da kanuni vekilleri (avukat) aracılığıyla talep ettikleri, delil niteliğindeki rapora denir.

Antalya trafik kazası sorununuz ile ilgili hemen Bilgi Almak İçin iletişim sayfamıza bakabilirsiniz. Sosyal medya üzerinde instagram Antalya Trafik Kazası Bilirkişi sayfamız için burayı tıklayınız.

Leave A Comment

0850 495 51 44