Elithya GroupElithya GroupElithya Group
0850 495 51 44
Muğla

Trafik Kazası Kusur Dağılımı Uzman Mütalaası

Trafik Kazası Uzman Mütaalası

Trafik kazaları sıradan kazalar gibi değildir. İncelemesi ve analiz edilmesi uzmanlık isteyen bir olaydır. Her kaza birbirinden farklıdır. İçerisi ayrı ayrı değerlendirilmelidir. Öyle ki, sadece kazaya karışan taraflardan olan araç sürücüleri, yolcuları, yayalar ve tanıklar ile sınırlı değildir. Araçlardan düşen herhangi bir parça o kazanın analiz edilmesini sağlayabilmektedir. O parça aracın kimliği olabilir (Örneğin; sadece o araca özel ayna, tampon, cam, şekil v.b.).

Şirketimiz bünyesinde hizmet veren trafik kazası uzmanı tarafından geçirmiş olduğunuz trafik kazası ile ilgili tanzim edilen kaza kayıtları incelenerek kazadaki kusur durumunuz değerlendirilmektedir. Trafik kazası sonucu tanzim edilen kaza tespit tutanaklarında belirtilen kusur değerlendirilmesi nihai karar değildir. Kaza tespit tutanağının hatalı tanzim edilmesi veya kaza ile ilgili sonradan elde edilen delillere göre kaza tespit tutanağındaki kusur durumunun değişip değişmeyeceği konusunda değerlendirme ve analiz yapılmaktadır.

İşte, trafik kaza analizcisi her durumu bir bütün olarak göz önüne alaraktan değerlendirme yapmalı, kural ihlali yapan sürücüyü/sürücüleri/yayaları ortaya çıkarmalı ve olayı çözümler.
0850 495 51 44