Muğla Bedeni Hasar – 0501 329 18 25

Muğla Bedeni Hasar

Bedeni hasar durumu, kaza içinde bulunan bireylerde ortaya çıkan sakatlanma, yaralanma ve ölümleri belirtmektedir. Muhtemel bir kaza olması halinde bu durumlarla karşı karşıya gelindiği zaman bireyler tarafından yapılması gereken birçok hareket bulunur. Tazminat karşılığının alınabilmesi bu hakkı içerir.

Trafik sigortası poliçesinde yer alan ruhsatlı araç herhangi bir kazaya karıştığında, sürücünün kusurlu olması halinde, karşı tarafta oluşan maddi ve bedeni hasarlar, Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen limitlere göre sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Bedeni Hasar Varsa Ne Yapmalı?

Trafik kazalarında kazaya karışan taraflar, kaza tespit tutanağı doldurmak durumundadır. Kazanın bedeni bir hasara sebebiyet vermesi durumunda da kaza tespit tutanağı doldurma gerekliliği vardır. Kaza tespit tutanağı hem hasarın tespiti hem de tazminatın ödenmesi için en önemli evraklardan biridir. Tutanakta kaza ile ilgili tüm detaylara yazılı ve görsel bir şekilde yer verilmelidir. Ardından kaza tespit tutanağı ve gerekli evraklarla birlikte bedeni hasar ihbarı yapılmalıdır.

Bedeni Hasar İhbarı Nasıl Alınır?

Zorunlu trafik sigortası bedeni hasar ihbarı yapabilmek için öncelikle gerekli evrakların tamamını eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız. Çoğu sigorta şirketi, evrakların kendi adreslerine gönderilmesini talep ederler. Evrakları teslim etmeniz gereken adresi, sigortayı yaptırdığınız acenteden, sigorta şirketinin müşteri hizmetlerinden ya da internet sitesinden öğrenebilirsiniz. Zorunlu trafik sigortası bedeni hasar ihbar süresi, genellikle 5 ile 10 gün arasında bir süre ile sınırlandırılır.

İhbar Başvuru Sürecinde Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

İhbar başvurusu yaparken, hasar ihbar süresi dolmadan önce sigorta şirketine ibraz etmeniz gereken bazı belgeler vardır. Bu belgelerin bir kısmını kendiniz temin edebileceğiniz gibi bir kısmının da bedeni hasar ile ilgilenen sağlık kuruluşu tarafından hazırlanması gerekir. Yaralanma, sakatlık, maluliyet ve vefat gibi durumların her biri için farklı belgeler talep edilebilir.

Hemen Bilgi Almak İçin iletişim sayfamıza bakabilirsiniz.

Leave A Comment

0850 495 51 44